Tomasz Mazur

OKRĘG NR 4

Informacje o kandydacie

Szczęśliwy mąż ojciec i dziadek. Od urodzenia mieszkaniec Szczygłowic. W młodości zawodnik amatorskich klubów piłkarskich LZS „Postęp” Wilcza i „Olimp” Szczygłowice.

Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.

Były pracownik KWK „Knurów – Szczygłowice”, od września 2018 roku emeryt.

Od 11 lat nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej w parafii NMP Królowej Świata w Szczygłowicach.

Radny Miasta Knurów 2014-2018, wiceprzewodniczący Komisji Sportu, członek Komisji Gospodarki.


Szanowni Mieszkańcy.

Dzięki Waszemu zaufaniu, w listopadzie 2014 roku otrzymałem po raz pierwszy mandat radnego, czułem ciężar obowiązków, jaki został mi powierzony, ale również pragnąłem z zaangażowaniem pełnić tę zaszczytną funkcję. Starałem się wykonywać swoje obowiązki rzetelnie, nie bacząc na swoją popularność czy prywatny interes, mając na uwadze przede wszystkim dobro wszystkich mieszkańców.

Teraz chciałbym podzielić się tym, co zostało zrobione w trakcie kadencji:

  • Przebudowa ulicy Parkowej wraz z wykonaniem dróg wewnętrznych pomiędzy garażami blaszanymi oraz odwodnieniem terenu w rejonie ul. Parkowej I i II etap (5 mln 342 tys. 618,16 zł).
  • Doposażenie placu zabaw w parku NOT w Szczygłowicach wraz z wymianą nawierzchni pod urządzeniami zabawowymi (359 tys. 959,20 zł).
  • Wymiana ogrodzenia w MP 3 (65 tys. zł).
  • Przebudowa kanalizacji deszczowej w ul. Kilińskiego na odcinku od skrzyżowania z Al. Piastów do skrzyżowania z ul. Konopnickiej (136 tys. 926,38zł).
  • Uporządkowanie gospodarki wodnej i ściekowej w Miejskim Gimnazjum nr 4 (70 tys. zł).
  • Zagospodarowanie placu szkolnego przy MG4 – obecnie MSP4 (822 tys. 170 zł).
  • Wymiana stolarki okiennej w MSP 4 (742 tys. 220 zł).

Do końca roku zostanie zrealizowane:

  • Montaż paneli fotowoltaicznych Szczygłowice (1mln 800 tys.).
  • Montaż pomp ciepła – pływalnia i hala sportowa w Szczygłowicach (498 tys. 899 zł).
  • Zabudowa powietrznych pomp ciepła dla budynku Domu Kultury w Szczygłowicach (528 tys. 900 zł).

Wszystkie te inwestycje zawarliśmy w kwocie ponad 10 mln zł.

Zaczęła się również realizacja budowy lokalnego centrum przesiadkowego w Szczygłowicach (3 mln 650 tys. 463,50 zł). Dodając to przedsięwzięcie to wydatki zamkną się kwotą ponad (14 mln zł).

Jestem szczerze wdzięczny Drodzy Mieszkańcy, że dzięki Wam w mijającej kadencji było mi dane działać w Radzie Miasta Knurów. Przed nami kolejny okres pracy w samorządzie. W kolejnej kadencji postawiliśmy sobie nowe cele, aby zaspokajać kolejne potrzeby. Mamy w planach przebudować ulice, wewnętrzną Aleja Piastów, Sztygarską, Wilsona i Rakoniewskiego. W ramach Inicjatywy Samorządowej z Powiatem działamy, aby usprawnić komunikację rowerową wzdłuż drogi powiatowej od Książenickiej do Zwycięstwa. Utworzymy miejsce do imprez plenerowych w parku NOT w Szczygłowicach.

Jeżeli będzie wolą wyborców abym i ja miał w tym udział, jako Radny Miasta Knurów, to postaram się, aby te cele były zrealizowane.

Pamiętajmy – Wspólnie Dla Knurowa – to więcej dla mieszkańców.

Granice okręgu wyborczego

Ulice: Bojowa, Graniczna, Jagielnia, dr. Henryka Jordana, Wojciecha Korfantego, Krótka, Leśna, Juliusza Ligonia, Feliksa Michalskiego, Nowy Dwór, Powstańców, Rybnicka, Sadowa, Słoneczna, Starowiejska, Stawowa, Szkolna, Szybowa, Piotra Ściegiennego, Zielona, Zwycięstwa, Aleja Piastów, Górnicza, Lignozy, Stanisława Staszica, Sztygarska, Wieczorka, Jana Kilińskiego, Hugo Kołłątaja, Marii Konopnickiej, Książenicka, Parkowa, Stefana Żeromskiego, Cicha, Grunwaldzka, Jana Matejki, Niepodległości, Polna, Walentego Rakoniewskiego, Ustronie Leśne, Wilsona od nr 34 do 131, Wzgórze, Kościelna