Joachim Machulik

OKRĘG NR 1

Informacje o kandydacie

Szanowni Wyborcy!

Drodzy Mieszkańcy Osiedla Wojska Polskiego, koniec kadencji to czas podziękowań za Wasze zaufanie, które niejednokrotnie wyrażaliście we wskazaniach, co w mieście, a w szczególności na osiedlu, trzeba zrobić. Czyniłem starania, aby Państwa podpowiedzi zostały zrealizowane. Inwestycje, które wykonano w ostatnim czasie na naszym osiedlu to: deptak wraz ze ścieżką rowerową łączący ulicę Szpitalną z  ulicą 1-go Maja, żłobek dla najmłodszych, rondo „Cztery pory roku” wraz z  infrastrukturą drogową na tym osiedlu i drogą w kierunku terenów inwestycyjnych, modernizacja ulic Piłsudczyków, Lotników, a w trakcie realizacji jest ulica Gen. Ziętka.

Przed kolejnym przetargiem ujęta w tegorocznym Budżecie Miasta jest ulica Dywizjonu 303. Inwestycja ta zostanie w najbliższych miesiącach wykonana.

Jako przewodniczący Komisji Sportu wnioskowałem m.in.: o wykonanie boiska przy MSP7, modernizację kąpieliska „Zacisze leśne”, natomiast aktualnie budowana jest hala sportowa przy MSP 9.

Nadmieniam również, że kwoty dotacji na APN i Concordię Knurów, jak i inne stowarzyszenia sportowe, na wniosek Komisji Sportu i Zdrowia są systematycznie zwiększane.

Wnioskuję i nadal chcę czynić starania o kolejne inwestycje w infrastrukturze drogowej (ul. Piłsudczyków i Lotników), budowę parkingów na naszym osiedlu, o modernizację placów zabaw, wybudowanie ubikacji publicznej na osiedlu, zagospodarowanie tzw. Placu 700-lecia oraz zwiększenie ilości ścieżek rowerowych. Chcę się angażować w to, co służy rozwojowi dzieci, młodzieży w obszarze sportu, edukacji i kultury oraz kondycji zdrowotnej dorosłych. Chciałbym również wspomnieć o festynach, które obecnie od 4 lat są organizowane na terenie Ośrodka Caritasu, co daje nam możliwość bliższego poznania życia, trosk i trudności niepełnosprawnych mieszkańców Ośrodka.

To ważne wezwanie, tak to też odbieram osobiście, aby na te osoby, których los nie szczędził, być bardziej otwartym, traktować z dużą empatią i szacunkiem, i stwarzać warunki, aby czuli nasze wsparcie i mieli możliwość życia i rozwoju stosownie do ich sytuacji, w której się znajdują.

Jeśli Państwo zagłosują na moją osobę, o co proszę, to będę Waszym przedstawicielem w Radzie Miasta, otwartym i słuchającym Waszych wskazań i pomysłów, aby w mieście i na naszych osiedlach były podejmowane rozwiązania służące nam, tu żyjącym, począwszy od najmłodszych dzieci, wnuków po osoby dorosłe, starsze.

Granice okręgu wyborczego

Ulice: Lotników, Marynarzy, Piłsudczyków, 26 Stycznia, Wincentego Witosa, Aleja Lipowa, Dywizjonu 303, Władysława Sikorskiego, Jerzego Ziętka, Saperów, Legionów, Ułanów, Szarych Szeregów, Szpitalna od nr 24 do 32, Szpitalna 29, Armii Krajowej, Jedności Narodowej, Kapelanów Wojskowych, Wiosenna, Letnia, Deszczowa, Jesienna, Zimowa, Przedwiośnia